δείτε μας στο google!  |  ξενάγηση  |  η ιστορία του σχολείου

εκπαιδευτικοί  |  οι τάξεις εκδηλώσεις-δραστηριότητες

Το σχολείο μας ("Κοργιαλένιο" για τους φίλους) βρίσκεται στην οδό Κοργιαλενίου 2,
πίσω από το Νοσοκομείο του Ερυθρού Σταυρού, στην Αθήνα. Ιδρύθηκε το 1938.
(Περισσότερα στην "Ιστορία του σχολείου".)

αρχική  |  η πόλη μας  |  η γειτονιά μας  |  το σχολείο μας
οι μικροί μας δημιουργοί  |  ενδιαφέρουσες συνδέσεις  |
ελεύθερος χρόνος

Τελευταία ενημέρωση της σελίδας:  21/07/2016

12ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας  -  Κοργιαλενίου 2  -  Τ.Κ.115 26  -  τηλ.- fax: 210.6924505

Υπεύθυνος ιστοσελίδας: Νίκος I. Σπυρόπουλος e-mail: zootnikos@gmail.com
© copyright - 12ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας

*
Οι πνευματικές δημιουργίες που υπάρχουν σ' αυτόν τον ιστότοπο (κείμενα, φωτογραφίες προσώπων, ή τοπίων, κλπ.), δικές μας ή άλλων (φροντίζουμε πάντα να αναφέρουμε την πηγή προέλευσης του ξένου υλικού που θα τύχει να δημοσιεύσουμε), ανήκουν καθ' ολοκληρίαν στους δημιουργούς τους.
Συνεπώς απαγορεύεται η καθ' οιονδήποτε τρόπο εμπορική, ή άλλου είδους εκμετάλλευση (ή χρήση) τους για οποιονδήποτε σκοπό.

(Εννοείται πως για οποιαδήποτε νόμιμη χρήση (διδακτική ή -γενικά- σχολική)
μπορείτε να παίρνετε το υλικό ελεύθερα! Κι εμείς έχουμε πάρει ιδέες από άλλους ιστοτόπους!)

* Αν και οι ιστότοποι, προς τους οποίους υπάρχει παραπομπή (link) από τον ιστότοπό μας, είναι ελεγμένοι, δεν φέρουμε καμία ευθύνη για το συνολικό περιεχόμενό τους, παρά μόνον για εκείνο προς το οποίο υπάρχει η παραπομπή.

Η περιήγηση, συνεπώς, στο υπόλοιπο (εκτός της παραπομπής μας) υλικό των ιστοτόπων αυτών γίνεται με ευθύνη του χρήστη, ή του κηδεμόνα του (σε περίπτωση ανήλικων χρηστών).