..

ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Την Τρίτη  25/10/22 μας επισκέφθηκε, έπειτα από πρόσκλησή μας, η πρωταθλήτρια Τριάθλου και Μαραθωνίου Δρόμου Ντενίζ Δημάκη με τον προπονητή της Χρήστο Βαξεβάνη.

Με αφορμή τον  Μαραθώνιο της Αθήνας που θα διεξαχθεί σε λίγες μέρες, μίλησε στους μαθητές και στις μαθήτριες της έκτης τάξης του σχολείου μας:

•     για τον αθλητισμό και τα οφέλη του,

•     για το τρέξιμο στη ζωή μας, για τις μεγάλες αποστάσεις γενικά, και πιο ειδικά για τον Μαραθώνιο Δρόμο, και

•     για το Τρίαθλο.

Ακολούθησε μία ωραία συζήτηση και ένας γόνιμος διάλογος με τα παιδιά.

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι τα παιδιά έχουν ανάγκη από άθληση, ενημέρωση, γνώση, αγάπη!

Άκουσαν με απίστευτη προσοχή τις περιγραφές και  τις  εμπειρίες της Ντενίζ και οι ερωτήσεις τους δεν σταμάτησαν ακόμη και μετά το τέλος της ώρας!

Όσο δίνουμε στα παιδιά χώρο, ευκαιρίες, Άθληση, Αγάπη βελτιώνουμε το μέλλον της κοινωνίας μας. Χτίζουμε γερά θεμέλια!

Τα νέα παιδιά είναι η ελπίδα μας!

Ευχαριστούμε Ντενίζ και Χρήστο!

(ΚΛΙΚ για μεγέθυνση)