..

ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Την  Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2019 η πρωταθλήτρια τριάθλου και μαραθωνοδρόμος Ντενίζ Δημάκη  επισκέφθηκε το σχολείο  μας.
Κατά την διάρκεια της επίσκεψής της οι μαθητές της Έκτης τάξης είχαν την ευκαιρία να την ακούσουν και συζητήσουν μαζί της.

Η Ντενίζ αναφέρθηκε στο Τρίαθλο και στον Μαραθώνιο (αθλήματα με τα οποία έχει κυρίως ασχοληθεί), αλλά και στον αθλητισμό και τον πρωταθλητισμό γενικότερα.

Στάθηκε ιδιαίτερα στις αξίες και τα οφέλη του Αθλητισμού.
Τόνισε στους μαθητές πως ο αθλητισμός πρέπει να γίνει, και να παραμείνει, καθημερινό τους βίωμα. Όπως είπε, πολύ βασική προϋπόθεση για να επιτευχθεί αυτό είναι να μάθουν να κάνουν τα παιδιά έναν καλό προγραμματισμό στο καθημερινό τους πρόγραμμα.

Κλείνοντας την ομιλία της, αναφέρθηκε στην αξία της σωστής και ισορροπημένης διατροφής.

Την ευχαριστούμε ..

(ΚΛΙΚ για μεγέθυνση)